|
![//ahimre.gportal.hu/portal/ahimre/image/gallery/1447652754_07.gif](//ahimre.gportal.hu/portal/ahimre/image/gallery/1447652754_07.gif)
Lehet, hogy a szellemi trvnyeket nem tudom mrni, de a hatst igen.
A szellemi trvnyeket nem tudjuk megvltoztatni, legfeljebb fellzadhatunk ellenk. Csakhogy mihelyt nfejen cseleksznk, hatlyba lp az ok s okozat trvnye, s cselekedetnk kvetkezmnyvel szembest bennnket.
A szellemi trvnyek valsgosak, valban hatnak, fggetlenl attl, hogy hiszek-e bennk vagy sem. Tagadhatom ket, s megprblhatok ellenkben ltezni, m ekkor betegsg vagy szenveds formjban korrepetlst kapok a sorstl.
m egytt is mkdhetek velk, harmniban lhetek ezekkel a szellemi trvnyekkel, s teljes letet lhetek. A vlaszts a kezemben van.
1. SZERETET TRVNYE
Feladatunk, hogy megtanuljunk szeretni. A mindent tfog szeretet kpessgt kell elsajttanunk. A szeretet azt jelenti, hogy megrten, tudatosan elfogadom a tkletlent.
A szeretet azt jelenti, hogy megnyitom magam, s beengedem a msikat.
A szerelmes birtokolni akarja szerelmt, kisajttani, fggv tenni.
Csakhogy mindaddig, amg a szeretetben a fggsg brmilyen formja megvan, a kapcsolat nem tkletes.
A szeretet azt a vgyat kelti szvemben, hogy a msik boldog legyen, s ksz vagyok ennek rdekben brmit megtenni s idt adni neki, ha idre van szksge, figyelmet, ha figyelemre van szksge, s szabadsgot, ha szabadsgra van szksge. Cselekedeteim mozgatrugja a gyengd odafigyels, nagyrabecsls s csodlat. A szeretet egyszerre jelenti, hogy adok s kapok, s mindig adssal kezddik.
2. HARMNIA TRVNYE
Ez a rendkvl fontos trvny arrl gondoskodik, hogy a klnfle hatsokat kiegyenltse, s ezltal a harmnia mindig megmaradjon, vagy gyorsan visszalljon.
„aki ad, annak adatik.” A harmnia trvnye nemcsak a termszetben mutatkozik meg, hanem a mindennapi letnkben, mindabban, ami velnk trtnik. Valahnyszor az ember nhatalmlag megzavarja a harmnit, ez a trvny haladktalanul kiegyenlt.
3. EVOLCI TRVNYE
Minden lland vltozsban van. Semmit sem ragadhatok meg, nem tarthatok meg, mert minden, ami elkezddik, az, vget is r. Minden, ami van az “Egybl” jtt ltre, s az “Egy” mindenben benne van. Minden rsze az egsznek, s mgis egy egsz.
4. REZGS TRVNYE
Minden gondolat, minden rzs, minden kvnsg, vagy akarat, klnbz frekvencij rezgs. Minden mindennel sszefgg, minden rezgs egyszerre ok s valamely korbbi ok okozat. Testnk azonnal reagl minden gondolatunkra. Meg kell tanulnunk fegyelmezni gondolatainkat, mert ez a felttele annak, hogy helyesen, tudatosan cselekedjnk. Minl magasabb rezgs az az energia, melyet mozgstunk, annl slyosabb kvetkezmnyekkel jr, ha helytelenl hasznljuk. A negatv gondolatokat negatv cselekedetek kvetik. Ha a gondolataink irnyt megvltoztatjuk, megvltoztatjuk egsz letnket.
5. POLARITS TRVNYE
Minden lteznek kt plusa van ugyan, valjban azonban minden egy.
A gyllet gy fordthat t szeretetre. Nem kell mst tenni, csupn llspontot vltoztatni s a dolgok is megvltoznak. A flelmet btorsgg alakthatjuk, a sttsget fnny. Tudatom rezgsnek megvltoztatsval llspontomat vltozatatom meg.
Tudatunk rezgsszintjnek emelsvel nem csupn magunkat vltoztatjuk meg, hanem egsz letnket is, hiszen a rezonancia trvnye rtelmben ms esemnyeket, szemlyeket s letkrlmnyeket vonzunk magunkhoz.
6. RITMUS TRVNYE
Az egsz lt egy lland ki- s beramls, amely kt plus kztt jn ltre, ezrt a ritmus trvnye szorosan sszefgg a polarits trvnyvel.
Ez a trvny az ember rk ltezst biztostja, fggetlenl attl, hol van: szlets, hall s jjszlets.
7. MEGFELELS TRVNYE
Az ember, mint mikrokozmosz, pontos kpe a makrokozmosznak.
Egy adott tartalomhoz egy adott forma illik. Minden lteznek a ltezs minden szintjn megvan a megfelelje. Ez a trvny a legkisebbtl a legnagyobbig mindenre rvnyes finomanyag szintjn s szellemi szinteken is.
8. REZONANCIA TRVNYE
A hasonl hasonlt vonz maghoz, s ltala megersdik. Kt klnbz dolog tasztja egymst. Az ersebb meghatrozza a gyengbbet, s nmaghoz hasonlv teszi. Mindenki csak azt tudja maghoz vonzani, ami pillanatnyi rezgsnek megfelel. Viselkedsnk meghatrozza a krlmnyeinket. Tlnk fgg, mely rezgsre vagyunk fogkonyak, melyhez csatlakozunk.
9. TELJESSG TRVNYE
Az let, csak a bels valsgot tudja, a kls valsgban visszatkrzi.
Ne hagyjuk, hogy a kls kp megzavarjon bennnket. Semmifle erfeszts s pozitv gondolkods nem vezet eredmnyre, ha bell folyton arra gondolunk, milyen korltaink vannak, s miben szenvednk hinyt.
Az elfogads a trvny egyik oldala, a msik az ads. Aki csak a trvny egyik felre figyel, nzsvel rvnytelenti a trvnyt. “Aki nem ad, nem is kap, aki nem vet, az nem is arathat.” Csak olyan mrtkben lehet hatkony a trvny, amilyen mrtkben mi megnyitjuk magunkat, hogy rajtunk keresztl a teljessg manifesztldhasson. Megnyitjuk magunkat, hogy az let rajtunk keresztl a maga sokflesgben kifejezsre juthasson s msok hasznra is szolglhasson. Aki a teljessgben l, annak mindig minden rendelkezsre ll ahhoz, hogy ltt tkletesen kifejezsre juttassa. A mindenbe beletartoznak a leckk is, amelyeket az let knl szmunkra, hogy tanuljunk s fejldjnk. Aki teljessgben l, az valban bsgben, teljessgben li az lett, s lete minden aspektusa harmniban van.
10. SZABADSG TRVNYE
Szabadsgban ll vlasztani, hogy a felismers kirlyi tja mellett dnt, vagy pedig a megszokott utat vlasztja, amely a betegsgen s szenvedsen keresztli tanuls tja.
A szabadsgnak hrom szintje van:
- szabadsg, mint megszabaduls valamitl
- szabadsgomban ll valamit tenni
- az igazi szabadsg /kiszabadulni a vgyak rabsgbl, megszabaduls msoktl, elengeds/ Mindent el kell engedni, a rgi tudatllapotot, amelyhez a kvetkez rzsek tartoznak: harag, Flelem, gond, stressz, bntudat, rzkenysg, kisebbrendsgi rzs, nsajnlat, irigysg, Bizonytalansg, utlat, izgalom, agresszi, dh…
11. GONDOLKODS TRVNYE
Minden egyes gondolat megvltoztatja sorsunkat, sikert vagy sikertelensget, betegsget vagy egszsget, szenvedst vagy rmet von maga utn.
Meg kell ht tanulnunk, hogy a lehet legoptimlisabban hasznljuk gondolkodsunkat. Legfontosabb a pozitv gondolkods, felismerni, hogy mindaz, ami velem trtnik, valjban j nekem.
A legtbb ember azrt nem tudja vgyait megvalstani, mert nem tud uralkodni gondolatain. A gondolatok energit mozgatnak s formlnak. Minden gondolat egy teremts, amelynek meg kell valsulnia. A pozitv gondolkods abban rejlik, hogy felismerem, minden, ami van, engem szolgl, s nekem segt mg akkor is, ha kifejezetten kellemetlen vagy fjdalmas. Negatv nem is ltezik, csupn kellemetlen j. A sikertelensg mindig csak kzbls eredmny a vgleges sikerhez vezet ton
12. HARAG TRVNYE
Aki bosszankodik, az nem rt egyet az lettel, nem fogadja el az letet gy, ahogy van.
- Minden embert olyannak fogadok el, amilyen, rhagyom, hogy megvltozik-e s mikor.– Megszabadtom magam minden elvrstl s hagyom, hogy az let olyan legyen, amelyen.
- Felismerem, hogy a vilgon senki s semmi nem bosszanthat engem.
13. IMAGINCI TRVNYE
Minden ember kpes arra, hogy elgondolsait kpszeren jelentse meg.
A kp a tudatalatti s a llek nyelve. A bels kpek letnk nagy rszt meghatrozzk. Kpzelerre van szksgnk ahhoz, hogy a kvnt vgeredmnyt kpszeren meg tudjuk jelenteni, s ezeket a kpeket szemnk el tudjuk varzsolni. Minl pontosabban kpzelek el valamit, s minl hosszabb ideig tartom a szellemi kpernymn, annl tbb energia rad, s annl gyorsabban fog a fizikai skon is megjelenni.
14. HIT TRVNYE
A hit bels tuds, amely nem a kls bizonytkokon nyugszik.
Nem az trtnik amit akarunk, hanem az, amiben hisznk. Az igazi hit az a bizonyossg, hogy amit kvnok, az meg kell hogy jelenjen, ha megnyitom magamat.
A hit nemcsak azt jelenti, hogy igent mondok az igazsgra, hanem bizonyos is vagyok benne, s amire hitemmel igent mondok, arrl tudom, hogy meg is valsul. Aki csak abban hisz, amit lt, az csupn akkor fogja hinni a vets kvetkezmnyt, ha mr be is takartotta. Akinek nincs hite, az is hisz, csak ppen annak ellenkezjben, amit el kvn rni.
15. LDS TRVNYE
A vilgba kldtt lds a gondolatenergia legtisztbb s legfinomabb formja, s az univerzum leghatalmasabb erejt, az isteni szeretetet mozgstja.
Megldani annyit jelent, hogy egy szemly vagy egy helyzet szmra Isten kegyelmt krni. Amit tiszta szvembl megldok, az abban a pillanatban ldott lesz s az lds hatalma azonnal megkezdi ldsos tevkenysgt. Amit tiszta szvembl megldok, az ldsknt szll vissza rm. Hagyhatom, hogy az lds csak gy megtrtnjen, de el is kpzelhetem, amint fny vagy sugr formjban alszll.
16. OK S OKOZAT TRVNYE
A vilgon minden az ok s okozat elve szerint mkdik. Minden teremts okozat, amely mgtt egy teremt ll, akinek az akarata a teremtettben nyilvnul meg.
Ahol teremts van, ott teremtnek is lenni kell, hiszen a trvny gy szl: “Semmibl nem lesz semmi.” Az, ami volt, mindig sszefgg azzal, ami lesz.
Amit mi vletlennek neveznk, az nem ms, mint valamely rejtett ismeretlen ok kifejezdse.
Csak addig beszlnk vletlenrl s szerencsrl, amg fel nem ismerjk az sszefggseket. Soha semmi nem trtnik ok nlkl.
17. SORS S VGZET TRVNYE
Az ember szabadon vlaszthat, cselekedeteinek kvetkezmnyeivel szmolni kell. Ezt a vgzet trvnye rja ki r, vagy az ok s okozat trvnye, amely vgzetknt jelentkezik. “Mindenki azt kapja, amit elidzett. Sem tbbet, sem kevesebbet s nem is mst.” A sorssal val szembesls, a vele val elmlylt foglalkozs vgl elvezet az egyetlen erhz. Nincsen sem vletlen, sem jutalom vagy akr bntets, hanem kizrlag ok s okozat. Cselekedeteim kvetkezmnyei ell nem meneklhetek. A vgzet trvnye arra knyszerti az embert, hogy teljes felelssget vllaljon letrt, szembesljn cselekedeteinek kvetkezmnyeivel, mg a sajt maga ltal okozott problmkat fel nem oldja, s ezltal szabadd nem teszi magt. A vgzet trvnye akkor avatkozik be, amikor a teremtsben az ember nem tudja megteremteni a harmnit.
Mindenki teht azt kapja, amit okozott. s valahnyszor kap valamit, azt maga okozza. A vgzet trvnye szembest bennnket cselekedetein kvetkezmnyeivel, s az egyn szabadsgt semmiben nem korltozza. Mindenki szabadon dntheti el, mit akar vetni, m aratni azt lesz knytelen, amit elvetett.
18. JJSZLETS TRVNYE
Mindig jabb s jabb testet ltnk magunkra, s ez a test olyan, mint az iskolai egyenruha. Ahogy az iskolban jabb s jabb leckt kell megtanulnunk, az letben is pontosan azt a leckt osztja rnk az osztlyfnknk: dr. Mindennap, amit mg nem tanultunk meg, hogy jabb s jabb felismersekre tegynk szert.
Mindaddig, amg nakaratbl cseleksznk, jabb okokat idznk el, s br pozitv okok pozitv kvetkezmnyekkel jrnak, a negatvok negatvval, mindenkppen inkarnldnunk kell, hogy az adott kvetkezmnyekkel szembesljnk.
19. KEGYELEM TRVNYE
Kegyelemben lni annyit jelent, mint nyitottnak s befogadnak lenni.
20. BOLDOGSG TRVNYE
A boldogsgot nem lehet birtokolni. Mindaddig, amg kvl keresem a szerencsmet, a boldogsgomat, keressem eredmnytelen marad. A boldogsgot csak magamban tallhatom meg, ha felttel nlkl igent mondok az letre, s elfogadom olyannak, amilyen. Valahnyszor szenvedek, az azt is jelenti, hogy nem fogadom el az letet, ezen csak n tudok vltoztatni. Ha a szerencsmet, boldogsgomat nem teszem kls krlmnyektl fggv, akkor minden helyzetben boldog lehetek.
Boldognak lenni annyit jelent, hogy nmagammal s az lettel harmniban vagyok, helyemet minden pillanatban optimlisan tltm be, gy teljes letet lve boldog vagyok.
21. KSZNET TRVNYE
Az igaz hla s ksznet minden nehzsgen tsegt az letben. Adjon hlt teljes szvbl valamirt, amije mg nincs, gy, mintha mr megvolna – s meg fogja kapni. A szntelen hla s ksznet aktivizlja a hitet, amely hegyeket mozgat.
Mennyi minden van az letnkben, amely tkletesen rendben van, s figyelemre sem mltatjuk, mert mindig csak arra a kevsre figyelnk, amely ppen nincs egszen rendben. Amint szvemet hla tlti el letem minden krlmnyrt, esemnyrt, az univerzum legmagasabb rend ereje mkdni kezd rajtam keresztl, mert a hls s szeretetteljes szv a legtisztbb csatorna az egyetlen er szmra, amit mi Istennek neveznk.
Minden gy van jl, ahogy van, fggetlenl attl, hogy kellemes-e szmodra vagy sem, elfogadod-e vagy tiltakozol. Ha nem fogadod el, akkor szenvedsz. m, ha felttel nlkl igent mondasz, felfedezed a boldogsg titkt. Sem nem j, sem nem rossz, egyszeren csak van.
Semmit sem birtokolhatsz, hiszen minden te vagy. Minden, ami ltezik, abbl az egyetlen realitsbl jtt ltre, amely Te magad vagy. Az emberek, akikkel tallkozol, a trgyak, amelyek hozzd tartoznak, vagy amelyeket elvesztesz, csupn ajndk, mellyel nmagad megleped, hogy lted jabb aspektusait megtapasztalhasd.
A valsgban semmit sem lehet nyerni, sem pedig veszteni, kivve nmagad Igaz Valjnak megtapasztalst.
Forrs: http://www.ezo-lelki-patika.eoldal.hu
| |